www.elekt.eu

Instalacje Teletechniczne -SERWERY-

Contact us now
503-325-901

KONTROLA DOSTĘPU

O systemach kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu zyskują na coraz większej popularności, znajdując zastosowanie zarówno w korporacjach, halach produkcyjnych, osiedlach, jak i domach prywatnych, przedszkolach czy małych biurach. Powiązane z nimi rejestratory czasu pracy umożliwiają dodatkową kontrolę frekwencji i spóźnień pracowników. Nowoczesne technologie umożliwiają stosowanie niezliczonych konfiguracji, które dostosowujemy do potrzeb i wymagań klientów.

Zalety instalacji Kontroli Dostępu?

Kontrolę osób wchodzących i wychodzących na teren firmy
Pełną historię zdarzeń
Możliwość wydzielenia stref, np. ogólnodostępna i tylko dla personelu
Integracja z systemami alarmowymi
Możliwość automatycznych powiadomień o naruszeniu strefy np. próbę nieupoważnionego dostępu czy sforsowanie drzwi
Skalowalność systemu – możliwość rozbudowy w dowolnym momencie
Możliwość zbudowania dodatkowych procedur postępowania np. dla ochrony lub dla wyzwalania innych systemów np. SSWIN czy systemów automatyki budynkowej np. po wejściu do budynku – system zapali światła lub włączy ogrzewanie.
Ograniczenie swobodnych dostępów do newralgicznych pomieszczeń tj. archiwa, magazyny.
Ograniczenie ruchu na parkingach firmowych
Jak to działa?

Kontrola dostępu może być zbudowana o tzw. autonomiczny kontroler, który pełni także rolę czytnika. Do kontrolera podłączamy elektrozaczep lub zworę elektromagnetyczną, czyli tzw. element blokujący drzwi.

Zamiast drzwi możemy podłączyć np. kołowrotek taki jak widzimy w metrze lub w nowoczesnych biurowcach.

Taki prosty system możemy rozbudować o dodatkowe elementy jak zewnętrzny czytnik montowany na dworze lub np. przycisk wyjścia do otwierania drzwi (jeśli stosujemy kontrolę jednostronną).

Kontrola Dostępu może działać w oparciu o karty zbliżeniowe, breloki tzw. „pchełki” lub kombinacje cyfrową, ale także i biometrię jak linie papilarne, układ krwionośny dłoni lub palca czy skan siatkówki oka.

Można zastosować łączone opcje np. karta i pin lub np. sama karta lub sam pin.

Najczęściej stosowane są karty i breloki z uwagi na niewielkie rozmiary i możliwość zadrukowania karty własną grafiką (dane adresowe, dane personalne właściciela karty, motto firmy lub np. reklama do wykorzystania w promocjach).

Dane z kontrolera możemy odczytywać za pośrednictwem aplikacji. W Minimalistycznych systemach, np. za pośrednictwem pendriva lub poprzez sieć komputerową.

Bardziej rozbudowane systemy posiadają dużo więcej możliwości jak np. warunkowanie przejść, indywidualne wyzwolenie np. obrotu kamery, czy włączenie tzw. „piszczałki” w czytniku.

Możemy także zbudować różne analityki uniemożliwiające wielokrotne odbicie jedną kartą na wejściu, bez wcześniejszego wyjścia – aby uniknąć sytuacji przekazywania komuś innemu karty – częsta praktyka na osiedlach i wspólnotach mieszkaniowych, ale także i w firmach, gdzie jest rejestrowany czas pracy.

Więcej o systemach Rejestracji Czasu Pracy możecie Państwo przeczytać TUTUAJ.

Systemy kontroli dostępu można integrować z innymi systemami, np. monitoring CCTV, systemy sprzedażowe (bary, kawiarnie, restauracje, hotele, stołówki) czy systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN).